İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler | Akın Restoran

0

Hoş geldin, otursana, hemen sana da sıcak bir çay getirsinler.
Çünkü, bir pazar kahvaltısının ortasına çağırıyorum seni.

Uzunca bir zamandır yazmadığım hangi mekandan başlasam diye düşünürken, hafta sonu için en iyi tavsiyenin tabiî ki bir kahvaltı sofrası olacağına karar verdim. Şüphesiz ki; sende hafta sonunu iple çekiyorsun.

Mutlu olmasını, keyif almasını bilene en güzel şey pazar kahvaltısıdır. Saatlerce kurulu kalacak o masa, çayın soğuyana kadar koyu muhabbet döndüreceksin. Hem dinleyecek, hem dinleneceksin.

İstanbul gez gez bitmek bilmeyen yeni yeni mekanlarla dolup taşan koca bir şehir oldu. Rustik mi ararsın, vintage mi, bohem mi dersin, retro mu ? Ne seversin, ne yer ne içersin bilmem ama sana kendini evin gibi hissettirecek tatlı bir yerden bahsedeceğim.

Güzel ülkemizin farklı şehirlerinden getirdikleri malzemeler ile günün her saati farklı lezzetler sunup, bide güler yüzlerini esirgemeyen Akın Restoran’dan başkası olamaz.

Akın Restoran; Akın Balık’ın küçük kardeşi olarak yaklaşık 2 sene önce Haliç’in ayağına kuruldu. Ulaşım olarak da mükemmel bir yerde olması ayrıca bir kolaylık sağlıyor.
Evet, yine bir Karaköy havası aldıracağım sana. Pişman olmayacaksın çünkü bir ‘ağa kahvaltı’ları var ki, sorma git keşfet. Fondaki müzikten hiç bahsetmiyorum bile. Öylesi otantik bir yerde baş ağrıtıcı müzik beklemiyorsun heralde. Ajda Pekkan’dan ‘Palavra’yı birde orada dinle.

Akın Restoran

Akın Restoran

Farklı yapılar seven, farklı tatlar arayan biri olarak Akın Restoran’ı bahsettiğim kahvaltının fotoğrafı ile keşfettim. Taş yapılardan, telaşlı atıştırmalardan, iki lokma ekmekle geçiştirilen sıradan bir sabahı, mavi kareli bir masa örtüsüne tercih ettim. Çokta iyi yaptım, sende yap. Bak erteleme, hatta bu hafta sonu yap.
Bir çok mekana nazaran fiyatları da inanılmaz makul üstelik.

Köy kahvesini anımsatan düzeni ile sana belki biraz Anadolu kokusunu getirecek mekanda; Erzincan tulumundan, Karadeniz tereyağına, anne eli değişmiş yumurtadan, dağ reçeline kadar her şey organik olarak gelecek.
Gittiğinde menüyü mutlaka incele, birbirinden değişik isimleri olan yemekler ile karşılaşacaksın, şaşırma.
Sırf merakından kahvaltıdan sonra öğle, belki akşam yemeğine gitmek bile isteyebilirsin.
Bu kadar bahsettin ne ola ki diyorsan; senin için geliyor menü.

Akın Restoran Menü

Akın Restoran Menü

Gördüğün gibi bu menü de emek var.

Akın Restoran Menü

Akın Restoran Menü

Ulaşım için istersen Haliç metrosunda inerek, istersen Karaköy’den yürüyerek kolaylıkla bulabilirsin.

Havanın yağmurlu olmasını bahane etme, terasta göreceğin tüm güzellikler fazlasıyla iç mekanda da var.

Sen bir git gel, öyle konuşalım.

Sevgiyle…

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.